Na Stardoll narzekamy, że nie mamy pomysłów. Chciałam Wam pokazac, jakie budowle istnieją na świecie. Może coś Was zainspiruje... :) Ja, uwielbiam architekturę, może Was to też wciągnie?
Ludzie mają nieograniczoną wyobraźnię, szalone pomysły. W połączeniu tych dwóch cech powstają cudeńka. Może nie są one praktyczne, ale uwagę przyciągają swoją odmiennością.
1. Zacznijmy od Polski... Wszyscy już pewnie słyszeli o Sopocie i o krzywym domu znajdującym się w nim. No więc... oto i on (dla tych, co nie słyszeli)
2. Kolejny budynek, który przyciągnął moją uwagę, to koszyczek. W zasadzie największy koszyk na świecie, a przy okazji siedmiopiętrowy budynek siedziby firmy zajmującej się produkcją... koszyków. Zdaniem jednych - symbol "najdonioślejszego osiągnięcia kultury konsumenckiej" - zdaniem innych ''eee'', tak czy owak koszyk nikogo nie pozostawia obojętnym.
3. Hotel w Tokio, i to jeden z tych bardziej luksusowych. Jego bryła miała przypominac tradycyjną, japońską pagodę. Okay, tylko wyszło troszkę nowocześnie... :)
4. Domek - czajnik; Waszyngton, USA
5. Domek - toaleta; Korea Północna
6. Dom - muszla; 100 % inspiracji z natury :); Meksyk
Gdy się komuś już znudzi mieszkac w tradycyjnym mieszkanku...
7. Dla prawdziwych wielbicieli butów... - USA
Dom-But w Hellam, Pennsylvania, USA. Budowla ta słuzyła jako dom dla gości (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon) lokalnego magnata branży obuwniczej Mahlona N. Hainesa. Po jego śmierci, służył przez chwilę jako budka z lodami, a teraz jest w nim usytuowane muzeum.
Gratulacje pomysłu na reklamę :P
8. Dla fanów przyrody i ekologii.
Jest to dom z jedną sypialnią i został wydrążony w balu drzewa. Ten wielki kloc pochodzi z 2100-letniej sekwoi. Po ścięciu tego giganta o czterometrowej średnicy, Art Schmock i jego pomocnik potrzebowali aż ośmiu miesięcy ciężkiej pracy, żeby zamienić bal w pokój wysoki na ponad dwa metry, długi na prawie 10 i ważący 42 tony.
9. Słodki dom, dla prawdziwych smakoszy; Tokio
10. Uwaga! Dom się zawali!

To tylko taki żarcik :) Stoi już kilka ładnych lat i ma się dobrze. :D
Patrząc na ten budynek można odnieść wrażenie, że region nawiedziło silne trzęsienie ziemi. I w rzeczy samej tak było, ale w 1812 roku, a budynek został wzniesiony na pamiątkę tego zdarzenia, więc w istocie oszpeciło go trzęsienie ziemi...
Ciekawe? Mnie się bardzo podobają takie rzeczy :)
O czym mam przygotowac artykuł na jutro??? :)